Współpraca

Strona powstała w ramach projektu "Gramy, śpiewamy i tańczymy na ludowo – warsztaty dla dzieci i młodzieży",
realizowanego ze środków Unii Europejskiej - Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013,
w ramach działania 413 wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju dla tzw. małych projektów

Kolonie w Rucianem-Nidzie

W dniach 24 lipca - 2 sierpnia odbyły się kolonie, w których uczestniczyły dzieci i młodzież z naszego zespołu. Do Rucianego-Nidy wyjechało 51 osób - wszyscy uczestniczyli w zajęciach tanecznych prowadzonych przez instruktorkę Jolantę Marszał oraz socjoterapeutycznych prowadzonych przez Marcina Lewonia; wśród opiekunów znaleźli się też: Albin Bednarczyk, Karol Marszał, Iwona Sroczyńska i Ewa Wojtczak.

Poza zajęciami stacjonarnymi grupa podziwiała piękno Mazur, biorąc udział w szeregu wycieczek po okolicy. Młodzież plażowała nad Jeziorem Nidzkim a także popłynęła w rejs do Mikołajek, podziwiając po drodze jeziora Guzianka Wielka, Bełdany, Mikołajskie i Śniardwy. W Gierłoży grupa zobaczyła pozostałości dawnej kwatery głównej Hitlera "Wilczy Szaniec", w Świętej Lipce wysłuchała koncertu organowego w zabytkowej bazylice a w Reszlu zwiedziła dawny zamek krzyżacki. Podczas rejsu łodziami uczestnicy wypoczynku obserwowali piękno przyrody nad urokliwą rzeką Krutynią. W programie wyjazdu znalazły się też odwiedziny w Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie, Miasteczku Westernowym "Mrongoville" w Mrągowie oraz w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.

Projekt "Aktywne wakacje dla dzieci i młodzieży z naszych wsi" dofinansowany został z dotacji Samorządu Województwa Wielkopolskiego ze wsparciem środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Raszkowie.

Zapraszamy do galerii

Footer3A
Footer3B
Footer3C
Footer3D